Ana Sayfa
Duyurular
Azami Süre Ek Sınavları Sonunda Süreç
AZAMİ SÜRE EK SINAVLARI SONUNDA SÜREÇ

AZAMİ SÜRE EK SINAVLARI SONUNDA SÜREÇ

2014 ve önceki yıllarda kayıt olmuş ve Azami süresini tamamlamış olan öğrencilerimizin EK SINAVLARI sona ermiş olup, 

- EK SINAVLAR sonunda başarısız ders sayısı halen 6 ve üzeri olan tüm öğrencilerimizin üniversitemiz ile ilişiğinin kesilme işlemleri başlamıştır.

EK SINAVLAR sonunda başarısız ders sayısı (DZ veya hiç almadığı ders sayısı dahil) 2-5 arasında olanlara öğrenci haklarından yararlandırılmaksızın (GR-FF-YZ dersleri için) 3 yarıyıl dersin bulunduğu dönemin final tarihlerinde kullanılmak üzere birer ek süre sınav hakkı verilmiştir. (ek süre sınavlarından sonra 2 veya daha fazla başarısız dersi kalanların üniversite ile ilişiği kesilir)

- EK SINAV hakkını kullanarak  veya  kullanmadığı halde  başarısız ders sayısı en fazla 5 olan ve bu derslerden DZ  veya alması gerektiği halde hiç almadığı dersleri kalan öğrencilere, katkı payı ücretlerini yatırmaları şartıyla öğrencilik haklarından yararlanmaksızın 3 yarıyıl bu derslere yazılma ve sınavlarına girme hakkı verilmiştir.

- EK SÜRE SINAVLARI sonunda 1 başarısız dersi kalanlara veya başarısız dersi olmadığı halde 120 AKTS si olup, 2.00 ortalamayı sağlayamayanlara diledikleri derslerden sınırsız süre boyunca ek sınav hakkı verilmiştir.

 

AZAMİ SÜRE DİYAGRAMI

 

NOT: Konu ile ilgili Öğrenci İşleri Birimimizden ve Bölüm Başkanlıklarından detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Etiketler :

Azami Süre,

SUBU,

Adapazarı MYO,

Camili Mah.,

Fotoğraflar